);">

FREEVOLT AKTUALNOŚCI
I ARTYKUŁY

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i aktualizacjami na temat pozyskiwania energii słonecznej i FreeVolt.

Dostawcy prądu w Polsce – największe firmy energetyczne

29/12/2020
Bez kategorii
freevolt

Ceny Twoich rachunków za prąd mogą się różnić w zależności od tego, z jaką firmą podpisałeś umowę. W znacznej większości wybór konkretnej firmy uzależniony jest od regionu, w którym mieszkasz, gdzie dany dostawca posiada największą bazę konsumentów. Nie musisz być jednak jak wszyscy i dostawcę energii elektrycznej możesz wybrać sobie sam. Gdyż w Polsce prawo bez problemu umożliwia wybór danej firmy, jako dostawce prądu dla Twojego gospodarstwa domowego. Oferty są zróżnicowane pod względem cen za kilowatogodzinę oraz warunków umowy. Dlatego też warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniej firmy, by wybrać tę, która oferuje najbardziej korzystne warunki. W naszym kraju, choć mogłoby wydawać się inaczej nie brakuje dostawców prądu – jest kilka głównych, dużych przedsiębiorstw (najbardziej znanych) oraz szereg innych, alternatywnych dostawców. Ich oferty możesz łatwo sprawdzić przez strony internetowe oraz różnego rodzaju porównywarek cenowych, dzięki którym możesz szybko i bez komplikacji sprawdzić różnice wynikające z ofert poszczególnych dostawców energii elektrycznej. W artykule zostaną przedstawieni najbardziej znani dostawcy prądu oraz ich alternatywne wybory. Dzięki temu będziesz mógł porównać ich oferty i dokonać najlepszego dla siebie wyboru.

Największe firmy energetyczne w Polsce – 5 głównych dostawców prądu

Większość ludzi w Polsce korzysta z usług jednej z 6 głównych firm energetycznych: TauronEnergaInnogyPGEEnea. Firmy te odpowiadają także za przesył prądu oraz wszelkie czynności techniczne, takie jak utrzymanie kabli, liczników oraz przyłączy. Nazywane są, zatem Operatorami Systemu Dystrybucyjnego. Każdy region w Polsce posiada jednego, dominującego dostawcę energii elektrycznej.

Tauron – Polska Energia

Tauron to operator sieci dystrybucyjnej posiadający największą aktywność w południowo – zachodniej Polsce – szczególnie w Krakowie, Gliwicach oraz Wrocławiu. Oferty sprzedażowe dostępne są także w całej Polsce.

Tauron jest sprzedawcą energii, prądu oraz gazu. Jest jedną z największych i najbardziej znanych spółek zajmujących się sprzedażą oraz dystrybucją prądu do odbiorców indywidualnych oraz większych klientów biznesowych. Producent zajmuje się również wydobywaniem węgla – sprzedaje energię elektryczną w ilości wynoszącej ponad 40 TWh. Działa głównie na terenie południowej części Polski a bazę klientów tworzy ponad pięć milionów gospodarstw domowych oraz innych firm.

Energa

Energa to kolejna z najbardziej znanych firm dystrybucyjnych w Polsce. Zajmuje się sprzedażą, dystrybucja oraz wytwarzaniem prądu i gazu. Z jej usług korzysta już ponad trzy miliony zadowolonych klientów indywidualnych a także biznesowych – co świadczy o ponad 15% udziale w całym rynku sprzedażowym w Polsce. Energa jako dystrybutor prądu dostarcza energię elektryczną za pomocą lin o długości prawie 200 tysięcy kilometrów, natomiast jako sprzedawca obsługuje około ¼ terytorium całej Polski.

Energa jest operatorem sieci dystrybucyjnej głównie w północnej oraz środkowej części Polski (obejmuje miasta takie, jak Gdynia, Gdańsk, Sopot, Olsztyn, Płock, Szczecin).

Wśród innych dużych dostawców energetycznych wyróżnia się przede wszystkim innowacyjnymi i zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami, (takimi jak, na przykład inteligentne liczniki) – co przekłada się na większą ilość inwestycji. Firma w dalszym ciągu chce i stawia nacisk na rozwój.

Innogy

Inngoy jest sprzedawcą prądy i operatorem sieci głównie w centralnej części Polski – Warszawa i okolice. Producent ten należy do jednaj z pięciu największych i najpopularniejszych firm w całej Polsce oraz Europie. W naszym kraju posiada prawie 100 letnią tradycję i doświadczenie. Innogy specjalizuje się oprócz sprzedażą prądu także w takich obszarach jak: dystrybucja oraz wydobycie i przesył energii elektrycznej oraz gazu. Posiada także tak zwane farmy wiatrowe o mocy łącznej liczącej ponad 220 megawatów. Na europejskim rynku Inngoy uważany jest za potentat zarówno jeżeli chodzi o kwestię energii elektrycznej jak i gazu. Oprócz całej Polski, obejmuje klientów pochodzących z całej Europy Zachodniej (Wielka Brytania, Niemcy, Belgia, Holandia) oraz członków grupy Wyszehradzkiej. Inngoy cieszy się dużym zaufaniem wśród klientów zarówno indywidualnych oraz biznesowych – świadczą o tym miliony umów podpisanych i nieustająco zwiększająca się baza konsumentów.

PGE SA

PGE jest operatorem sieci dystrybucyjnej działający głównie na terenach wschodnich Polski (Lublin, Skarżysko – Kamienna, okolice Warszawy, Białystok, Zamość, Łódź).

PGE SA to jedna z największych spółek w Polsce, która wchodzi w skład jednej z głównych Grup Kapitałowych znajdujących się na terenie Polski PGE – GK PGE. Wymieniony podmiot uważany jest za największego i najpopularniejszego sprzedawcę prądu w Polsce. Producent ten dostarcza bowiem energię elektryczną do ponad pięciu milionów klientów indywidualnych (gospodarstw domowych) oraz biznesowych. Zatrudnia blisko ponad 45 tysięcy pracowników i zajmuje się takimi działaniami jak: sprzedaż, dystrybucja wytwarzanie i wydobycie węgla brunatnego. Ponadto od kilku lat PGE posiada w swojej bogatej ofercie także sprzedaz gazu ziemnego. Firma charakteryzuje się wysoką jakością świadczonych usług, zaufaniem klientów oraz dużym zainteresowaniem w całym kraju.

Enea

Enea jest znana i cenioną firmą zajmującą się sprzedażą oraz dostarczaniem energii elektrycznej oraz gazu. Jest uważana za jedną z wiodących firm energetycznych na Polskim rynku. Zajmuje się sprzedażą prądu jako tak zwany „Sprzedawca z urzędu” w rejonie OSD Enea a także jako niezależny od nikogo dostawca energii elektrycznej na obszarze całej Polski. Statystycznie Enea sprzedaje 15 000 GWh energii elektrycznej w ciągu roku, dostarczając ja do ponad dwóch i pół miliona klientów indywidualnych oraz biznesowych. Przekłada się to na fakt, iż firma Enea posiada aż 12 % udziału w sprzedaży energii elektrycznej w skali obejmującej cały kraj.

Enea jest operatorem sieci dystrybucyjnej najbardziej powszechnej w południowo – zachodniej części Polski (Poznań, Gorzów Wielkopolski, Toruń, Zielona Góra, Bydgoszcz, Szczecin).

Operatorzy telefonii komórkowej – jako dostawcy energii elektrycznej

W dzisiejszych czasach technologia i jej rozwój nieustannie ulegają przemianom i wdrażane są coraz nowsze i bardziej nowoczesne rozwiązania. Dzięki temu wiele firm może się rozwijać i decydować się na nowe inwestycje. Operatorzy telefonii komórkowej to przykład inwestorów, którzy nie poprzestają na jednostajnych działaniach i szukają coraz to lepszych i opłacalnych pomysłów na biznes. Jednym z nich jest właśnie licencja na sprzedaz prądu – dzięki czemu możesz tam skorzystać nie tylko z usług telekomunikacyjnych, ale także wykupić dostęp do prądu. Często decydując się na ich oferty zyskujesz duże rabaty i korzystniejsze umowy.  Operatorzy telefonii komórkowej, oferujący prąd to głównie: firma Orange i Plus.

Orange Energia

Orange Polska Spółka Akcyjna to firma, która od 2014 roku posiada aktywna koncesję na obrót energią elektryczną. Wydana ona została przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Dzięki czemu firma Orange, jako przedsiębiorca świadczący usługi telekomunikacyjne mógł stać się podmiotem mającym możliwość świadczenia usług związanych ze sprzedażą prądu dla firm oraz indywidualnych klientów. Poszerzenie swojej działalności daje duże możliwości rozwojowe oraz przyciąga nowych klientów. Dzięki wysokiej popularności zdobytej za sprawą telekomunikacji firma Orange bez problemu dociera do potencjalnych konsumentów znajdujących się w całej Polsce. Duża rozpoznawalność, zaufanie oraz prestiż pozwalają na poszerzenie grona odbiorców. Od początku swojej działalności Orange posiada szeroką ofertę, zawierającą szereg korzystnych oraz atrakcyjnych propozycji skierowanych zarówno do nowych jak i stałych klientów.

Plus

Plus jest znaną oraz cenioną firmą zajmującą się usługami telekomunikacyjnymi. Od pewnego czasu jednak poszerzył swoją działalność i zajmuje się także sprzedażą prądu. Plus jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych firm w Polsce, należy do telekomunikacyjnej spółki Polkomtel sp.z o. o. Natomiast w roku 2013 przejęta została przez Cyfrowy Polsat, który z kolei wprowadził ją na rynek energetyczny. Oferta Plusa dotycząca sprzedaży energii elektrycznej skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych jak i biznesowych. Dotychczas Plus oferował jedynie usługi dotyczące telefonii komórkowej, Internetu oraz telewizji, jednakże od dłuższego czasu można także stać się odbiorcą prądu. Firma ta nie posiada jednak własnych źródeł wytwórczych, dlatego też zakupuje energię elektryczną na giełdzie energii przy pomocy kontraktów bilateralnych.

Alternatywne źródła pozyskiwania energii elektrycznej – czyli inni, mniej znani dostawcy prądu w Polsce

W Polsce rynek energetyczny przepełniony jest różnymi, alternatywnymi firmami, które świadczą usługi w zakresie dostarczenie i dystrybucji prądu. Dzięki wyspecjalizowanym działaniom i skupieniu się wokół jednaj branży mogą zaoferować bardzo atrakcyjne i przyzwoite ceny oraz warunki umowy. Firmy, które oferują dostarczanie oraz sprzedaż energii elektrycznej to między innymi:

 Po Prostu Energia

Po prostu Energia to sprzedawca prądu, który słynie z odpowiedniego podejścia do klienta oraz łatwego i szybkiego załatwiania wszelkich formalności. Bez problemu umowę podpiszesz przez Internet, bez wychodzenia z domu i bezpośredniego kontaktu z konsultantem. Firma Po Prostu Energia zapewnia profesjonalną obsługę oraz doradztwo poprze drogę elektroniczną.

 Lumi PGE

Firma Lumi PGE stanowi część Grupy Kapitałowej PGE, czyli największej i jednej z najbardziej popularnych polskiej grupy energetycznej. Lumi to marka, która wywodzi się z Polski i powstała głównie z myślą o mieszkańcach Warszawy, gdyż obsługuje przede wszystkim centralna część naszego kraju. Oferuje bardzo korzystne warunki umowy oraz atrakcyjne i konkurencyjne ceny prądu.

Fortum

Fortum to firma energetyczna obecna na międzynarodowym rynku. Charakteryzuje się tym, iż podczas wytwarzania energii elektrycznej kieruje się dobrem ekologicznym oraz ochroną środowiska. Blisko 64% prądu wytworzona jest bez emisji dwutlenku węgla – co bezpośrednia poprawia jakość powietrza oraz chroni środowisko przed zanieczyszczeniem oraz skażeniem. Jej kraj pochodzenia to Finlandia a aktywność prowadzi między innymi w Szwecji, Norwegii, Rosji oraz Indiach a także w Polsce i krajach bałtyckich.

Inni alternatywni dostawcy prądu to:

– Audax Energia,

– Enefit,

– EWE,

– Handen,

– Engie,

– AXPO,

– Energia Polska,

– Eniga,

– PKP Energetyka,

– Enrex Energy,

– Konerg,

– Beskidzka Energetyka,

– Vervis,

– Umimot Energia I Gaz,

– Encore,

– Respect Energy,

– Polenergia,

– Novum Telekomunikacja,

– Ergo Energy,

– Elektra,

– Energetyka dla Domu,

– 3Wings,

– Elsen,

–  Orlen,

– Green S.A.

Aby płacić mniej za prąd warto rozważy wybór odpowiedniego dostawcy I skorzystać z najbardziej atrakcyjnej oferty. W Polsce nie brakuje przedsiębiorstw oferujących różnego rodzaju usługi związane z energią elektryczną, dlatego też wybór ten nie musi być bardzo trudny. Duża konkurencja sprawia, że producenci zmuszeni są do oferowania atrakcyjnych i przystępnych cen oraz korzystnych warunków umowy.

    SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI W CELU UZYSKANIA DARMOWEJ WYCENY

    Wypełnienie formularza jest łatwe i szybkie. Nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą w celu przedstawienia bezpłatnej wyceny.

    Jeśli wolisz sam zadzwonić wybierz nr.

    BIURO - 737 737 994

    Back to top