Panele Fotowoltaiczne Grafenowe - MODUŁY TECHONOLOGII
PV GRAF™

Technologia PV Graf™ stanowi przełom w architekturze i produkcji modułów fotowoltaicznych.
Nasza opatentowana technologia grafenowa pozwala nam zapewnić 30 letnią gwarancję klientom oraz zwiększyć wydajność nawet o 20%. FreeVolt to producent paneli fotowoltaicznych, kupując bezpośrednio od producenta masz gwarancję atrakcyjnej ceny paneli.

PV GRAF™
Grafenowy przełom w fotowoltaice

Technologia PV Graf™ to prawdziwy przełom w architekturze i produkcji modułów fotowoltaicznych.

Opracowana i opatentowana przez FreeVolt™ technologia PV Graf™, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom pozwala na zwiększenie wydajności nawet o 30%. Zapewniając przy tym długoletnią, bezawaryjną pracę, okres gwarancji na produkt wynosi bowiem aż 30 lat!

 

Inżynierowie na całym Świecie od lat pracują nad udoskonaleniem technologii zamiany promieniowania słonecznego w prąd elektryczny. Tradycyjne rozwiązania mają jeszcze wiele wad na których skupiają się ich prace. Największymi z nich są efektywność tzw. konwersji, czyli przekształcania kilowat pika (kWp) na rzeczywiste kilowatogodziny (kWh), utrata wydajności oraz żywotność.

Dotychczas stosowana formuła technologii PV BUS BAR mono- i polikrystalicznych jest podatna na mikropęknięcia podczas transportu i montażu. Każde takie uszkodzenie znacząco wpływa na spadek ich wydajności całego układu. Wynika to m.in. z faktu iż grupy ogniw krzemowych są w nich połączone szeregowo. To rozwiązanie znane choćby ze starych lampek choinkowych, gdzie przepalenie jednej z żarówek powodowało, że przestawały świecić również wszystkie umieszczone za nią. Według niezależnych badań, nawet około 70% nowych modułów posiada takie uszkodzenia co było do tej pory największym problem w branży. My go rozwiązaliśmy – nasze ogniwa nigdy nie ulegają mikropęknięcią dzięki grafenowi.

Inżynierom FreeVolt™ udało się dokonać przełomu. Okazało się nim zastosowanie technologii hybrydowej, łączącej technologię folii grafenowej i krzemu krystalicznego. Dzięki temu rozwiązaniu osiągnięto wzrost wydajności nawet o 30%. Matryca grafenowa znacznie lepiej reaguje na słabe oraz rozproszone światło, a całkowite zacienienie niektórych ogniw nie wpływa ma czułość pozostałych. Zastosowana, zmodyfikowana architektura fotomatrycy pozwala na osiągnięcie przekształcenie kWp na kWh w stosunku 1:1 czyli 100%!

Dodatkowo, obniżenie temperatury w procesie produkcyjnym znacząco ogranicza ilość przypadkowych uszkodzeń zarówno przy wytwarzaniu jak i montażu ogniw. Nasi inżynierowie poszli jeszcze krok dalej i zaprojektowali PV Graf™ tak, aby nawet powstałe uszkodzenia w tylko minimalnym stopniu wpływały na wydajność ogniw. Pozwoliło to na wydłużeniu okresu gwarancji do 30 lat zarówno na produkt jak i na jego wydajność. Co przekłada się bezpośrednio na wzrost oszczędności z inwestycji.

PV Graf™ to kolejny krok na drodze FreeVolt™ do osiągniecia głównego postawionego przed sobą celu jakim jest oszczędzanie energii. Stworzyliśmy tą technologię z myślą o rozwoju całego przemysłu modułów fotowoltaicznych. Jesteśmy przekonani, że z uwagi na przewagę w stosunku do obecnych rozwiązań, w niedługim czasie stanie się ona standardem.

Moduły PV Graf są dostępne wyłącznie w sieci biur FreeVolt S.A.

 

    SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI W CELU UZYSKANIA DARMOWEJ WYCENY

    Wypełnienie formularza jest łatwe i szybkie. Nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą w celu przedstawienia bezpłatnej wyceny.

    Jeśli wolisz sam zadzwonić wybierz nr.

    BIURO - 737 737 994

    Back to top