MODUŁY TECHONOLOGII
PV GRAF™

Technologia PV Graf™ stanowi przełom w architekturze i produkcji modułów fotowoltaicznych.
Nasza opatentowana technologia grafenowa pozwala nam zapewnić 30 letnią gwarancję klientom oraz zwiększyć wydajność nawet o 20%. FreeVolt to producent paneli fotowoltaicznych, kupując bezpośrednio od producenta masz gwarancję atrakcyjnej ceny paneli.

PV GRAF™
Grafenowy przełom w fotowoltaice

Technologia PV Graf™ to prawdziwy przełom w architekturze i produkcji modułów fotowoltaicznych.

Opracowana i opatentowana przez FreeVolt™ technologia PV Graf™, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom pozwala na zwiększenie wydajności nawet o 30%. Zapewniając przy tym długoletnią, bezawaryjną pracę, okres gwarancji na produkt wynosi bowiem aż 30 lat!

 

Inżynierowie na całym Świecie od lat pracują nad udoskonaleniem technologii zamiany promieniowania słonecznego w prąd elektryczny. Tradycyjne rozwiązania mają jeszcze wiele wad na których skupiają się ich prace. Największymi z nich są efektywność tzw. konwersji, czyli przekształcania kilowat pika (kWp) na rzeczywiste kilowatogodziny (kWh), utrata wydajności oraz żywotność.

Dotychczas stosowana formuła technologii PV BUS BAR mono- i polikrystalicznych jest podatna na mikropęknięcia podczas transportu i montażu. Każde takie uszkodzenie znacząco wpływa na spadek ich wydajności całego układu. Wynika to m.in. z faktu iż grupy ogniw krzemowych są w nich połączone szeregowo. To rozwiązanie znane choćby ze starych lampek choinkowych, gdzie przepalenie jednej z żarówek powodowało, że przestawały świecić również wszystkie umieszczone za nią. Według niezależnych badań, nawet około 70% nowych modułów posiada takie uszkodzenia co było do tej pory największym problem w branży. My go rozwiązaliśmy – nasze ogniwa nigdy nie ulegają mikropęknięcią dzięki grafenowi.

Inżynierom FreeVolt™ udało się dokonać przełomu. Okazało się nim zastosowanie technologii hybrydowej, łączącej technologię folii grafenowej i krzemu krystalicznego. Dzięki temu rozwiązaniu osiągnięto wzrost wydajności nawet o 30%. Matryca grafenowa znacznie lepiej reaguje na słabe oraz rozproszone światło, a całkowite zacienienie niektórych ogniw nie wpływa ma czułość pozostałych. Zastosowana, zmodyfikowana architektura fotomatrycy pozwala na osiągnięcie przekształcenie kWp na kWh w stosunku 1:1 czyli 100%!

Dodatkowo, obniżenie temperatury w procesie produkcyjnym znacząco ogranicza ilość przypadkowych uszkodzeń zarówno przy wytwarzaniu jak i montażu ogniw. Nasi inżynierowie poszli jeszcze krok dalej i zaprojektowali PV Graf™ tak, aby nawet powstałe uszkodzenia w tylko minimalnym stopniu wpływały na wydajność ogniw. Pozwoliło to na wydłużeniu okresu gwarancji do 30 lat zarówno na produkt jak i na jego wydajność. Co przekłada się bezpośrednio na wzrost oszczędności z inwestycji.

PV Graf™ to kolejny krok na drodze FreeVolt™ do osiągniecia głównego postawionego przed sobą celu jakim jest oszczędzanie energii. Stworzyliśmy tą technologię z myślą o rozwoju całego przemysłu modułów fotowoltaicznych. Jesteśmy przekonani, że z uwagi na przewagę w stosunku do obecnych rozwiązań, w niedługim czasie stanie się ona standardem.

Moduły PV Graf są dostępne wyłącznie w sieci biur FreeVolt S.A.

 

 

 

 

 

Elektrownie dachowe

Moduły fotowoltaiczne umieszczone na dachu pozwalają danemu inwestorowi na posiadanie swojej własnej elektrowni słonecznej, jako dodatkowe źródło prądu. Taka elektrownia potrafi rozwiązać wiele problemów, jak rownież uatrakcyjnić daną nieruchomość. Bazujemy na najlepszej jakości komponentach, aby nasze instalacje dachowe pracowały przez długie lata, bez konieczności ich serwisowania.

Elektrownie gruntowe

Rozmieszczenie instalacji na gruncie daje najlepsze uzyski, gdyż możemy odpowiednio dobrać kąt oraz umieszczenie modułów, tak aby ekspozycja na słońce była jak najlepsza. Instalacje na gruncie cechują się największą produkcją kWh.

  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  W CELU UZYSKANIA DARMOWEJ WYCENY

  Wypełnienie formularza jest łatwe i szybkie. Nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą w celu przedstawienia bezpłatnej wyceny.

  Jeśli wolisz sam zadzwonić wybierz nr.

  BIURO
  - 737 737 994

  Back to top