MODUŁY TECHONOLOGII
PV GRAF™

Technologia PV Graf™ stanowi przełom w architekturze i produkcji modułów fotowoltaicznych.
Nasza opatentowana technologia grafenowa pozwala nam zapewnić 30 letnią gwarancję klientom oraz zwiększyć wydajność nawet o 20%. FreeVolt to producent paneli fotowoltaicznych, kupując bezpośrednio od producenta masz gwarancję atrakcyjnej ceny paneli.

Z DUMĄ OGŁASZAMY NASZ NAJNOWSZY PRZEŁOMOWY WYNALAZEK W TECHNOLOGII PRODUKCJI MODUŁÓW FOTOWOLTAICZNYCH.

Największym i stałym wyzwaniem dla producentów modułów fotowoltaicznych (PV) jest utrata wydajności, ograniczona żywotność oraz spadek efektywności przekształcenia kilowat pika (kWp) na rzeczywiste kilowatogodziny (kWh) tzw. konwersja.

Technologia Fotowoltaicznej Matrycy Grafenowej lub “PV Graf” sprawia, że tradycyjna formuła technologii PVBUS BAR monokrystalicznych lub polikrystalicznych, traci aktualność i stanie się wkrótce technologią nieopłacalną. Natomiast PV Graf będzie rozwiązaniem poszukiwanym w instalacjach fotowoltaicznych na całym świecie.

PV Graf stosuje hybrydową technologię wytwarzania ogniw – łączy technologię folii grafenowej i krzemu krystalicznego – produkując panele charakteryzujące się 50% wyższą wydajnością w stosunku do tradycyjnych, dłuższą żywotnością, mniejszą podatnością na mikrouszkodzenia, a nawet jeśli do nich dojdzie, nadal wytwarzają energię elektryczną z niemal nie zmniejszoną wydajnością.

PV Graf jest kompatybilny z każdym znanym na świecie ogniwem krystalicznym jednakowoż, ze względu na rewolucyjne cechy budowy ogniwa fotowoltaiczne, działa z max. wydajnością przez większą ilość godzin w roku, jest również tańszy w procesie produkcji, względem modułów tej samej klasy, co za tym idzie produkcja jest bardziej przyjazna dla środowiska.

Tradycyjne moduły PV zbudowane są z grupy ogniw krzemowych, połączonych ze sobą rzędowo. Niemal w taki sam sposób jak staroświeckie lampki choinkowe. Dlatego, straty spowodowane dowolnym uszkodzeniem, nawet mikropęknięciem pojedyńczego ogniwa ulegają zwielokrotnieniu w systemie. Analogicznie, o świcie i zmierzchu, niektóre ogniwa pozostają w zacienieniu (świetle rozproszonym) co skutkuje stratami produktywności, których tradycyjna technologia BUS BAR nie jest w stanie skompensować. A i to nawet nie uwzględniając standardowej utraty 3-5% podczas konwersji energii. PV Graf rozwiązuje wiele tych problemów.

Zmodyfikowana architektura fotomatrycy oznacza, iż dochodzi do przekształcenia kWp w kWh w skali 1:1 –100% tzn. energa słoneczna jest konwertowana na użytkową energię elektryczną (kWh). Matryca grafenowa w znacznie lepszy sposób reaguje zarówno na słabe jak i rozproszone światło. Nawet wówczas gdy niektóre ogniwa znajdują się w głębokim zacienieniu nie ma to wpływu na czułość pozostałej aktywnej części modułu jak to ma miejsce przy tradycyjnej technologii BUS BAR.

Dodatkowo, niższa temperatura w trakcie procesu wytwarzania oznacza, że dochodzi do mniejszej liczby przypadkowych uszkodzeń zarówno na etapie produkcji jak i instalacji – brak wysokich temperatur podczas lutowania oznacza niższe naprężenia termiczne i mniej przypadków pęknięć ogniw. To wszystko skutkuje wydłużoną żywotnością modułów fotowoltaicznych (min 30 lat), co znów przynosi oszczędność w postaci stałej obniżki kosztów produkcji.

FreeVolt™ jest zintegrowanym przedsiębiorstwem koncentrującym się wyłącznie na jednym celu – oszczędzaniu energii. Nasz produkt w swej najnowszej wersji stanowi kolejny krok, nie tylko dla firmy ale i w technologii produkcji modułów fotowoltaicznych na całym świecie. PV Graf stanie się wkrótce standardem do którego porównywane będą przyszłe moduły PV.

Moduły PV Graf będą dostępne wyłącznie we FreeVolt™ USA w drugim kwartale 2019. W celu uzyskania dalszych informacji światło wejść na stronę www.FreeVolt.com.

Elektrownie dachowe

Moduły fotowoltaiczne umieszczone na dachu pozwalają danemu inwestorowi na posiadanie swojej własnej elektrowni słonecznej, jako dodatkowe źródło prądu. Taka elektrownia potrafi rozwiązać wiele problemów, jak rownież uatrakcyjnić daną nieruchomość. Bazujemy na najlepszej jakości komponentach, aby nasze instalacje dachowe pracowały przez długie lata, bez konieczności ich serwisowania.

Elektrownie gruntowe

Rozmieszczenie instalacji na gruncie daje najlepsze uzyski, gdyż możemy odpowiednio dobrać kąt oraz umieszczenie modułów, tak aby ekspozycja na słońce była jak najlepsza. Instalacje na gruncie cechują się największą produkcją kWh.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
W CELU UZYSKANIA DARMOWEJ WYCENY

Wypełnienie formularza jest łatwe i szybkie. Nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą w celu przedstawienia bezpłatnej wyceny.
Jeśli wolisz sam zadzwoić wybierz nr.

BIURO
- 737 737 994

Back to top