Pierwsza w Europie fabryka modułów fotowoltaicznych III generacji.
Na dachu fabryki znajduje się również jedna z największych instalacji nadachowych w Europie o mocy 1,2 MW.

Fabryka mieści się w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym przy siedzibie firmy Freevolt. Kapitał firmy jest w 100% polski.

Najwyższej klasy komponenty, wysoce zautomatyzowany proces produkcyjny oraz liczne innowacje w technologii połączeniowej używanej w modułach FreeVolt w powiązaniu z ogniwami słonecznymi nowej generacji przełamują ograniczenia istniejącej technologii “bus bar”, wyróżniając się wysoką wydajnością i zwiększoną żywotnością. W wyniku tego moduły PV FreeVolt stały się wyjątkowym rozwiązaniem dla szerokiego spektrum zastosowań, zarówno przemysłowych jak i komercyjnych.

PROCES PRODUKCJI

Ogniwo
Ogniwa wysokiej wydajności FreeVolt generują więcej energii dzięki wyborze najwyższej jakości krzemu oraz wysokiemu współczynnikowi wewnętrznego odbicia światła słonecznego. Kolejnym atutem naszych ogniw jest brak efektów LID (degradacja wywołana padającym światłem) i PID (degradacja indukowanym napięciem) odpowiadających za spadek wydajności tradycyjnego modułu.
Oznacza to więcej energii każdego dnia.
Innowacyjna technologia połączeniowa
W pierwszej fazie na specjalną folię nakładane są druciki, a następnie poprzez zgrzewanie indukcyjne łączone są przemiennie (raz z góry, a raz z dołu) z ogniwem fotowoltaicznym.
Ta unikatowa technologia siatki połączeń sprawia, że moduły mają wyższe uzyski i są odporne na mikropęknięcia.
Szkło wysokiej wytrzymałości
Nasze ogniwa fotowoltaiczne chroni 3.2 milimetrowe wysokiej jakości szkło hartowane. Wybór takiego materiału chroni ogniwa przed najtrudniejszymi warunkami pogodowymi. Dla zagwarantowania wysokiej wydajności naszych produktów zewnętrzna powierzchnia szkła pokryta jest powłoką antyrefleksyjną, która pozwala na uzyskanie wiodącej w branży przepuszczalności światła.
Zastosowanie szkła tego typu to idealne połączenie wydajności i długowieczności.
Tylna folia
Warstwa zewnętrzna chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi od podłoża (piasek i inne zanieczyszczenia), podczas gdy wewnętrzna warstwa aluminium zapewnia doskonałą sztywność i trwałość modułu.
Folia hermetyzująca
Moduł jest przygotowany do laminowania dodatkowymi dwoma arkuszami folii hermetyzującej i tylną folią. Moduły FreeVolt w odróżnieniu od konkurencji wykorzystuje wyjątkowo odporną i szczelną folię TPO. TPO jest materiałem naturalnie wodoodpornym, który nie podlega przebarwieniu spowodowanym przez promieniowanie UV. Co jest częstym zjawiskiem w modułach z standardową folią EVA, stosowaną w modułach bus-bar.
Wynikiem końcowym są moduły, które się nie rozwarstwiają i pozostają optycznie jasne, zapewniając długotrwałą, wysoką wydajność energetyczną na wiele lat.
Junction box
Zastosowany przez nas junction box jest w stanie wytrzymać najsilniejsze wiatry oraz najcięższe deszcze. Odporny na kurz i wyposażona w diody obejściowe jest w stanie znacząco ograniczyć negatywne skutki zacienienia oraz tzw. hot-spot'ów.
Wszystkie inne dodatkowe elementy zapewniają nieprzerwaną pracę w każdych warunkach.
Rama aluminiowa
W celu uzyskania największej wytrzymałości modułu, a zarazem ograniczenia jego ciężaru, zastosowaliśmy specjalnie zaprojektowaną ramę aluminiową. W procesie produkcji jest ona łączona z modułem w taki sposób, że całość przetrwa najcięższe warunki atmosferyczne.
Piękno i wytrzymałość to główne cechy naszych czarnych i srebrnych ram.

TECHNOLOGIA

Większa moc wyjściowa w module
 • Zwiększona absorpcja światła słonecznego poprzez zmniejszenie zacienienia ogniwa o 3%.
 • Ogniwo jest zacienione tylko przez 70% średnicy druciku.
 • Wysoki współczynnik wewnętrznego odbicia światła słonecznego.
 • 2% mniejsza rezystancja połączeń.


 • Dzięki tym cechom nasze moduły zyskują do 5% większą moc wyjściową w porównaniu do najlepszej klasy modułu w standardowej technologii bus bar.
  Wyższa wydajność
 • Do 2 000 punktów połączeń na ogniwie.
 • Wyeliminowanie wpływu mikropęknięć na moc modułu.
 • Zmniejszony wpływ zacienienia na uzyski energii.
 • Brak efektu LID (degradacja wywołana padającym światłem) i PID (degradacja indukowanym napięciem) odpowiadających za spadek wydajności modułu.

  Wzrost wydajności modułu o około 10% w porównaniu do standardowej technologii bus bar. Dzięki czemu okres zwrotu inwestycji jest krótszy, a koszty eksploatacyjne niższe.
 • Skorzystaj z naszej infolinii

  801 002 104