);">

FREEVOLT AKTUALNOŚCI
I ARTYKUŁY

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i aktualizacjami na temat pozyskiwania energii słonecznej i FreeVolt.

STAN PRZEMYSŁU SOLARNEGO

26/11/2020
Bez kategorii
admin

Mniej więcej w tym czasie co roku Prezydent Stanów Zjednoczonych wygłasza orędzie o stanie państwa, więc wydaje się, że to dobry moment na omówienie stanu przemysłu fotowoltaicznego. W przeciwieństwie do typowego układu energii słonecznej, przemysł paneli słonecznych składa się z wielu ruchomych części, a jedyną stałą w branży są zmiany. To, co było prawdą trzy lata temu, niekoniecznie jest prawdą dzisiaj. Dlatego ważne jest, aby być na bieżąco z tym, co dzieje się w branży.

Panele fotowoltaiczne od producenta Freevolt - cena i dofinansowanie

Koszty Fotowoltaiki w Stanach Zjednoczonych i Polsce

Pierwszą kwestią, która przychodzi do głowy wielu ludziom, są taryfy słoneczne, które zostały ogłoszone przez administrację Trumpa. Branża obserwuje tę sprawę handlową od dłuższego czasu, więc ogłoszenie tak naprawdę nikogo nie zaskoczyło. Obecnie trwa apel o próbę zatrzymania taryf, ale nawet jeśli przejdą, nie przyniosą one zbyt dużego efektu do drugiej połowy roku, kiedy wyczerpią się obecne dostawy modułów, a firmy będą musiały wprowadzić więcej modułów. Nawet wtedy koszty projektów mieszkaniowych wzrosną tylko w minimalnym stopniu. Rzeczywisty wpływ będzie prawdopodobnie odczuwalny w dużych projektach komercyjnych i użyteczności publicznej. Te projekty, które mogą wymagać tysięcy paneli, są bardziej wrażliwe na nawet najmniejszy wzrost kosztów materiałów, ponieważ są one mnożone na tak dużą skalę. Z tego powodu wiele projektów na dużą skalę zostało wstrzymanych. Sytuacja taryfowa spowodowała niepewność, a biznes nie lubi niepewności. Pozytywnym akcentem jest to, że jedna chińska firma ogłosiła już plany budowy zakładu produkcyjnego na Florydzie, a inne firmy oświadczyły, że przeanalizują, czy przenieść przynajmniej części ich działalności produkcyjnej do Stanów Zjednoczonych. Tak więc, mimo że produkcja jest niewielką częścią miejsc pracy w sektorze energii słonecznej w Stanach Zjednoczonych, miło jest widzieć, jak powstają nowe miejsca pracy.

Ulga podatkowa na panele fotowoltaiczne

Należy zauważyć, że przez ostatnie dwa lata obowiązywała ulga podatkowa w wysokości 30% federalnego podatku słonecznego. Ulga podatkowa, która została pierwotnie utworzona w 2005 r., odegrała ogromną rolę w rozwoju branży solarnej. Właściciele domów skorzystali z ulgi podatkowej, aby uczynić energię słoneczną bardziej przystępną i skrócić czas potrzebny na osiągnięcie rentowności. Inwestorzy zarobili pieniądze, finansując dzierżawione systemy słoneczne, a następnie wykorzystując ulgę podatkową. Ulga podatkowa sprawiła również, że energia słoneczna stała się bardziej konkurencyjna w stosunku do gazu ziemnego w zakresie rozwiązań na skalę użytkową. Ciekawie będzie zobaczyć, jak branża dostosuje się po zmniejszeniu ulgi podatkowej, ale przynajmniej wiemy, że nadchodzi i możemy odpowiednio zaplanować.

Właściciele domów, którzy chcieli mieć energię słoneczną, ale wciąż ociągali się, będą chcieli rozpocząć ten proces. Dwa lata mogą wydawać się długim czasem, ale miną dość szybko. Aby właściciel domu lub firma kwalifikowała się do ulgi podatkowej, ich system musi być w użyciu, co oznacza, że ​jest zainstalowany i włączony do godziny 23:59 31 grudnia 2019 r. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, zapytaj swojego doradcę podatkowego.

Fotowoltaika dla Firm

Zmiany w działaniach przedsiębiorstw użyteczności publicznej zawsze miały ogromny wpływ na przemysł solarny. Dopóki technologia baterii nie ulegnie poprawie, właściciele domów, którzy zainstalują energię słoneczną, muszą to robić na warunkach określonych przez dostawcę energii elektrycznej. W 2017 r. zakończyły się pomiary netto dla trzech głównych przedsiębiorstw użyteczności publicznej należących do inwestorów w Kalifornii. Net Metering 2.0 jest teraz normą i chociaż do tych, które wykorzystują energię słoneczną, dodano dodatkowe koszty, nadal ma to sens finansowy. Główna zmiana nadchodząca w tym roku polega na tym, że główne przedsiębiorstwa użyteczności publicznej w Kalifornii zaczną przekierowywać klientów na stawki za czas użytkowania, co oznacza, że ​​właściciele domów będą płacić więcej za energię w określonych porach dnia. Przedsiębiorstwa oferują różne plany dostosowane do różnych potrzeb, ale właściciele domów będą musieli dołożyć należytej staranności, aby upewnić się, że otrzymają plan, który jest dla nich odpowiedni. Southern California Edison umożliwi klientom powrót z okresu użytkowania do alternatywnego planu, ale gdy to zrobią, muszą pozostać w tym planie przez co najmniej osiem miesięcy. Jeśli jesteś właścicielem domu do wynajęcia korzystającym z energii słonecznej w ramach Net Metering 2.0, musisz mieć plan taryfowy według czasu użytkowania.

Mega wydajne panele fotowoltaiczne od producenta Freevolt

Opatentowana technologia grafenowa w dziedzinie Fotowoltaiki

Z pewnością w tym roku zostaną wprowadzone ekscytujące osiągnięcia technologiczne w dziedzinie energii odnawialnej. Najbardziej godna uwagi jest technologia PV Graph ™ firmy FreeVolt USA, która pojawi się w ich modułach słonecznych. Zastąpi to technologię szyn zbiorczych, z której obecnie korzysta większość firm. Chociaż FreeVolt rozpoczął już integrację PV Graph ™ ze swoimi modułami, pełne moduły PV Graph ™ będą dostępne w drugim kwartale. PV Graph ™ zrewolucjonizuje przemysł solarny na kilka sposobów. Po pierwsze panele będą znacznie wydajniejsze. Dzisiejsze panele górne mają wydajność około 22–24%. Panele PV Graph ™ osiągną wydajność 30-35%. Wydajność paneli będzie również wyższa niż jakiegokolwiek innego modułu na rynku, osiągając do 450 watów na panel. Ponadto panele będą również trwalsze i mniej ulegające degradacji w czasie, szczególnie w trudnych warunkach cieplnych w południowej Kalifornii. Nawet przy tych wszystkich ulepszeniach koszt modułów, które już są konkurencyjne cenowo przy modułach niższej jakości, będzie tylko minimalny wyższy. Systemy PV Graph ™ firmy FreeVolt USA będą objęte wiodącą w branży 30-letnią gwarancją.

Rok 2018 będzie rokiem pełnym wydarzeń w branży paneli słonecznych. Chociaż niektórzy mogą twierdzić, że branża upadła, po prostu zmienia się tak, jak zwykle. Firmy, które są w stanie się dostosować, przetrwają, podczas gdy inne, takie jak FreeVolt USA, wyniosą branżę na nowe wyżyny.

    SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI W CELU UZYSKANIA DARMOWEJ WYCENY

    Wypełnienie formularza jest łatwe i szybkie. Nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą w celu przedstawienia bezpłatnej wyceny.

    Jeśli wolisz sam zadzwonić wybierz nr.

    BIURO - 737 737 994

    Back to top