);">

FREEVOLT AKTUALNOŚCI
I ARTYKUŁY

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i aktualizacjami na temat pozyskiwania energii słonecznej i FreeVolt.

PODATKI

26/11/2020
Bez kategorii
admin

Czas na rozliczenie podatkowe! I chociaż istnieje pewne zamieszanie co do tego, czy nowa obniżka podatków weszła w życie, czy też nie, wiele osób jest całkiem zadowolonych o tej porze roku. Niektórym osobom zeznanie podatkowe daje możliwość spłacenia długu, zaplanowania rodzinnych wakacji lub po prostu zaszaleć Z czymś ekstrawaganckim.

Ale dla osób samozatrudnionych, niezależnych wykonawców lub właścicieli małych firm może to być stresujący czas. Ci ludzie przygotowują się do wysłania ogromnego czeku do urzędu.

Jeśli jesteś pracownikiem etatowym i masz pobierane podatki co miesiąc, możesz nie rozumieć tej walki. Duża część naszego społeczeństwa musi odkładać pieniądze przez cały rok, aby móc płacić podatki, gdy nadejdzie czas podatkowy. Nie każdy jest najlepszym księgowym, więc nie każdy zrobił wszystko, co konieczne, aby upewnić się, że jest przygotowany, gdy przychodzi czas na rozliczenie podatków. Na szczęście wiele osób w takiej sytuacji jest na tyle sprytnych, by zatrudnić kogoś do pomocy. Specjalista podatkowy może pomóc im w znalezieniu odliczeń i odpisów, aby pomóc im zmniejszyć obciążenie podatkowe. W FreeVolt USA nie jesteśmy specjalistami od podatków i nie znamy wszystkich tajników podatków, ale znamy się na efektywności energetycznej i energii słonecznej. Co ma wspólnego jedno z drugim?

Sektor energii słonecznej rozwinął się w dużej mierze dzięki 30% federalnej uldze podatkowej. Kredyt ten został pierwotnie ustanowiony w 2005 r. I miał wygasnąć w 2007 r., ale po serii przedłużeń będzie nadal dostępny dla właścicieli domów do 2019 r. Częściowy kredyt będzie nadal dostępny do 2021 r.. Następnie zostanie wycofany na dobre. Jak więc działa ulga podatkowa?

W przeciwieństwie do odliczenia, które zmniejsza dochód podlegający opodatkowaniu, ulga podatkowa w rzeczywistości zmniejsza kwotę należnego podatku. Dlatego jeśli jesteś winien podatek w wysokości 10 000 USD, ale masz ulgę podatkową w wysokości 3000 USD, to jesteś winien tylko 7 000 USD. Jest to dolar za kredyt w dolarach, co według większości ekspertów jest lepsze niż odliczenie. Jak to działa w przypadku energii słonecznej?

Kupując system solarny, czy to bezpośrednio, czy w drodze finansowania, przysługuje Ci 30% federalna ulga podatkowa na koszt systemu. Obejmuje to pewne opłaty finansowe. Dlatego jeśli system kosztuje 30 000 USD, kwalifikujesz się do ulgi podatkowej w wysokości 9 000 USD przy składaniu podatków za ten rok. System musi zostać zainstalowany, sprawdzony i uruchomiony przed 31 grudnia, abyś mógł skorzystać z ulgi podatkowej w tym roku, w przeciwnym razie będziesz musiał skorzystać z niego w następnym roku.

Jest to kredyt podatkowy podlegający zwrotowi. Oznacza to, że jeśli pobrano podatki z wypłaty lub dokonałeś przedpłaty, możesz otrzymać ulgę podatkową jako część zwrotu. Jeśli ulga podatkowa przekracza kwotę podatków, które jesteś winien, możesz ją wykorzystać przez wiele lat. Ale nie zwrócą Ci pieniędzy przekraczających kwotę, którą jesteś winien w ciągu jednego roku. Niektórzy niedoświadczeni lub nieetyczni specjaliści od energii słonecznej mogą przedstawiać ulgę podatkową jako „zwrot podatku”, ale tak nie działa. Jeśli kwalifikujesz się do ulgi podatkowej w wysokości 10 000 USD, ale jesteś winien tylko 5000 USD federalnego podatku dochodowego, możesz wykorzystać tylko 5000 USD kredytu. Zakładając, że twój dochód jest taki sam w następnym roku, możesz wtedy zabrać resztę z 10 000 $.

Niektórzy ludzie nie będą mogli skorzystać z ulgi podatkowej, dlatego powinni rozważyć, czy zakup systemu słonecznego ma w ogóle sens, czy też powinni zamiast tego przyjrzeć się umowie dzierżawy lub zakupu energii. Osoby, które nie płacą podatków federalnych, nie będą miały możliwości skorzystania z ulgi podatkowej. Na przykład osoby, których dochody są uzależnione wyłącznie od ubezpieczenia społecznego lub osób niepełnosprawnych, najprawdopodobniej nie będą mogły skorzystać z kredytu. Również cudzoziemcy posiadający ziemię w Stanach Zjednoczonych prawdopodobnie nie będą mogli z niej korzystać. Jeśli nie masz pewności, czy możesz skorzystać z ulgi podatkowej, porozmawiaj ze swoim doradcą podatkowym. Może przeanalizować Twoją sytuację i pomóc Ci zdecydować, czy możesz. Nie ufaj swojemu specjaliście od energii słonecznej, jeśli chodzi o porady podatkowe!

Przy finansowaniu zakupu energii słonecznej należy zwrócić uwagę na warunki ulgi podatkowej. Większość planów finansowania oferuje niskie płatności przez pierwsze 16 do 18 miesięcy, aby umożliwić ubieganie się o ulgę podatkową i jej otrzymanie. Chodzi o to, że ponownie zainwestujesz ten kredyt w pożyczkę. W wyznaczonym miesiącu pożyczka zostanie ponownie amortyzowana, a Twoja spłata zostanie ustalona na kolejne 10 do 30 lat. Jeśli nie jesteś w stanie spłacić kwoty ulgi podatkowej z powrotem na poczet pożyczki, Twoja płatność może nie być tak niska, jak się spodziewasz. W zależności od warunków pożyczki, a także indywidualnych potrzeb w zakresie mediów, Twoja płatność może być nadal niższa niż kwota, którą płacisz za media, nawet jeśli zdecydujesz się na ulgę podatkową.

Istnieją dodatkowe ulgi podatkowe w przypadku finansowania systemu słonecznego za pomocą programu PACE (Property Assessed Clean Energy). Wtedy system jest finansowany z podatków od nieruchomości. Urząd potwierdził, że część odsetkową płatności PACE można traktować jako potrącenie zgodnie z wytycznymi dotyczącymi odliczania kredytu hipotecznego. Oznacza to, że jeśli Twoja miesięczna wypłata PACE wynosi 200 USD, potrącenia w momencie opodatkowania mogą przynieść Ci kolejne 50 USD, pozostawiając płatność netto w wysokości 150 USD. Twój konsultant ds. Energii słonecznej może podać szacunkową kwotę, jaką będziesz w stanie odliczyć, ale jak zwykle omów to z doradcą podatkowym.

Ostatnia kwestia dotycząca federalnej ulgi podatkowej dotyczy przechowywania baterii. Wraz z ulepszaniem technologii, akumulatory stają się coraz bardziej popularne wśród właścicieli domów, którzy chcą mieć ubezpieczenie na wypadek utraty zasilania – co nadal ma miejsce, nawet jeśli mają energię słoneczną. Ludzie pytali, czy istnieje ulga podatkowa na baterie. Jeśli kupujesz baterię jako część układu słonecznego, odpowiedź brzmi: tak. Jeśli kupujesz baterię samodzielnie, odpowiedź brzmi: nie. Więc jeśli kupisz układ słoneczny za 30000 USD i dodasz baterię 12000, możesz skorzystać z 30% ulgi podatkowej od 42000 USD, co będzie równe 12600 USD. Jeśli kupiłeś samodzielnie baterię o wartości 12 000 USD, nie kwalifikowałbyś się do żadnej ulgi podatkowej.

Tak więc, jeśli należysz do osób, które zawsze szukają ulg podatkowych, energia słoneczna może być dla Ciebie dobrą opcją. Nawet jeśli niekoniecznie POTRZEBUJESZ ulgi podatkowej, skorzystanie z energii słonecznej i skorzystanie z kredytu przyniesie Ci korzyści finansowe. Pamiętaj jednak, że musisz mieć system gotowy do pracy do końca roku, za który chcesz spłacić kredyt. W tym celu należy podpisać dokumenty i rozpocząć proces do końca października.

Jak zawsze, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twojej konkretnej sytuacji, skontaktuj się z nami za pośrednictwem naszej strony kontaktowej.

  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
  W CELU UZYSKANIA DARMOWEJ WYCENY

  Wypełnienie formularza jest łatwe i szybkie. Nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą w celu przedstawienia bezpłatnej wyceny.

  Jeśli wolisz sam zadzwonić wybierz nr.

  BIURO
  - 737 737 994

  Back to top