Instalacje naziemne
Eleganckie, wytrzymałe i o dużej mocy...
Elektrownia słoneczna
Elektrownia słoneczna FreeVolt™ to najlepszy sposób zaoszczędzania pieniędzy przez Klienta. Dzięki relatywnie niewielkim nakładom finansowym każdy właściciel budynku może zapewnić sobie w pełni ekologiczną energię. Do budowy elektrowni FreeVolt™ wykorzystujemy tylko najlepsze komponenty. Oferowane elementy składowe posiadają świadectwa znanych jednostek certyfikacyjnych takich jak TUV Rheinland, zaś sam proces ich produkcji certyfikowany jest wg standardów ISO 9001.
Moduły
 • Produkt polski najwyższej jakości
 • Wyprodukowane przy wykorzystaniu najnowszych dostępnych technologii
 • Moduły o sprawności 19,8%
 • Certyfikacja IEC 61215 & IEC 21730 z TUV Rheinland
 • Proces produkcji certyfikowany wg standardów ISO
 • 30 lat gwarancji na produkowaną moc elektryczną
 • 12 lat gwarancji na moduł 
Falowniki
Charakteryzują się szczególnie prostym, ale niezwykle dobrze przemyślanym montażem. Instalacja falownika polega na oddzielnym montażu sekcji z modułami mocy oraz sekcji przyłącza DC/AC. Obie sekcje łączone są za pomocą tzw. systemu Power-Plug znacząco ułatwiającego całą operację.

Falownik posiada:
 • Zintegrowany przekaźnik zarządzania energią
 • Zintegrowany rejestrator danych (DATALOGGER)
 • Proste podłączenie do internetu (WiFi, LAN)
 • Najbardziej przyszłościowy w swojej klasie
 • Idealny przy produkcji prądu na własny użytek jak i do odsprzedaży nadwyżek energii
Systemy montażowe do instalacji modułów PV – naziemne
 Zalety naszego systemu konstrukcji wolnostojących:
 • wysoka jakość materiałów aluminiowych i stalowych
 • prosty i szybki montaż pojedynczych komponentów
 • możliwość regulacji przy ustawieniu konstrukcji wysokości i kąta nachylenia 20/25/30 stopni
 • sprawdzona statyka (wytrzymałość konstrukcji) według europejskiej normy DIN – konstrukcje dopasowane do europejskich/niemieckich wymogów i standardów.
  Konstrukcja ta przystosowana jest do następujących obciążeń:
 • obciążenie śniegiem – 1,5kN/m2
 • obciążenie wiatrem ECPD – 0,48 kN/m2
Doświadczenie
We FreeVolt™ Sp. z o.o. wierzymy, że jakość świadczonych usług zależy od ludzi. Dlatego też proces rekrutacji potencjalnych pracowników prowadzony jest z należytą starannością. Dysponujemy w pełni wykwalifikowaną kadrą, która z zaangażowaniem i w pełni profesjonalnie realizuje powierzone zadania. Ze względu na dużą dynamikę sektora OZE pracownicy systematycznie uczestniczą w szkoleniach branżowych, odbywających się w kraju oraz poza jego granicami. Wielokrotnie otrzymywaliśmy prestiżowe nagrody. Każda z nich stanowi następstwo pracy całego zespołu, to także docenienie innowacyjności stosowanych przez nas rozwiązań. Instytut Energetyki Odnawialnej – renomowana jednostka badająca krajowy rynek OZE – wydała firmie certyfikat zaświadczający, że w 2012 i 2013 roku, firma była liderem rynku fotowoltaicznego. W 2014 roku FreeVolt™ nadal jest w czołówce firm na rynku.
finansowanie
FreeVolt Sp. z o.o. oferuje sprzedaż elektrowni fotowoltaicznych w systemie ratalnym. Pomagamy w wyborze kredytu i podpisaniu umowy z bankiem oferującym najlepsze rozwiązania dla Odnawialnych Źródeł Energii. Jednym z najnowszych rozwiązań jest również leasing. Pozwala on na zaangażowanie niewielkiego wkładu kapitału własnego.
Mapa realizacji
Case study
Lokalizacja
Ringgenbach, Niemcy
Moc
1.08 MW
Termin realizacji
Październik 2007
W Niemczech zainstalowano ponad 6200 modułów naszej technologii na byłym wysypisku śmieci w Ringgenbach. Instalacja obecnie zaopatruje w energię 300 domów w Sigmaringen i konsekwentnie produkuje 16% więcej energii, a niżeli przewidywano.
Lokalizacja
Algund, Włochy
Moc
917kW
Termin realizacji
Jesień 2008
Tyrol, północny region Włoch w pobliżu granicy z Niemcami, jest znany z 3 rzeczy: jabłek, wina i turystów. To właśnie tam moduły fotowoltaiczne naszej technologii został y zamontowane na dachu wielkiej spółdzielni owoców.
Prawie 1MW instalacja nadachowa zapewnia budynkowi czystą energię dla chłodni, magazynu i centrum dystrybucyjnemu.
Lokalizacja
Mexico City, Meksyk
Moc
56kW
Termin realizacji
Październik 2008
Zaopatrzenie w energię w Meksyku może być zarówno niełatwe jak i drogie. Z tego powodu międzynarodowy gigant branży kosmetycznej, potrzebował alternatywnego, niezależnego źródła energii dla ładowania wózków widłowych w ich magazynie w Mexico City. Ze względu na zwiększoną wydajność i jakość wykonania do tego zadania zostały wybrane moduły fotowoltaiczne naszej technologii.
Po ukończeniu, projekt ten był największym w całym kraju. Rezultaty przekroczyły wszelkie oczekiwania i wykazały potencjał energii słonecznej jako opłacalne źródło energii dla Meksyku.
Lokalizacja
Portland, USA
Moc
860 kW
Termin realizacji
Listopad 2008
Portland Habilitation Center Northwest jest grupą skupioną na edukacji, treningu i rehabilitacji ludzi z niepełnosprawnością fizyczną i psychiczną. Jako organizacja non-profit, wszędzie poszukuje się oszczędności, takie zauważono w kosztach energii dzięki instalacji elektrowni fotowoltaicznej na nowym dachu o powierzchni 33.500m2.
W momencie zakończenia realizacji, jesienią 2008, projekt był największym systemem fotowoltaicznym zainstalowanym na Wybrzeżu Północno-Zachodnim w Stanach Zjednoczonych.
Darmowy prąd w 7 krokach
Jak stać się posiadaczem elektrowni słonecznej?
1. Bezpłatna konsultacja
2-6. Dokumentacja, projekty i montaż
7. własna elektrownia

Skorzystaj z naszej infolinii

801 002 104