Instalacje nadachowe
Oszczędzaj na energii i zainwestuj w rozwój firmy.
Elektrownia słoneczna
Elektrownia słoneczna FreeVolt™ to najlepszy sposób zaoszczędzania pieniędzy przez Klienta. Dzięki relatywnie niewielkim nakładom finansowym każdy właściciel budynku może zapewnić sobie w pełni ekologiczną energię. Do budowy elektrowni FreeVolt™ wykorzystujemy tylko najlepsze komponenty. Oferowane elementy składowe posiadają świadectwa znanych jednostek certyfikacyjnych takich jak TUV Rheinland, zaś sam proces ich produkcji certyfikowany jest wg standardów ISO 9001.
Moduły
 • Produkt polski najwyższej jakości
 • Wyprodukowane przy wykorzystaniu najnowszych dostępnych technologii
 • Moduły o sprawności 19,8%
 • Certyfikacja IEC 61215 & IEC 21730 z TUV Rheinland
 • Proces produkcji certyfikowany wg standardów ISO
 • 30 lat gwarancji na produkowaną moc elektryczną
 • 12 lat gwarancji na moduł 
Falowniki
Charakteryzują się szczególnie prostym, ale niezwykle dobrze przemyślanym montażem. Instalacja falownika polega na oddzielnym montażu sekcji z modułami mocy oraz sekcji przyłącza DC/AC. Obie sekcje łączone są za pomocą tzw. systemu Power-Plug znacząco ułatwiającego całą operację.

Falownik posiada:
 • Zintegrowany przekaźnik zarządzania energią
 • Zintegrowany rejestrator danych (DATALOGGER)
 • Proste podłączenie do internetu (WiFi, LAN)
 • Najbardziej przyszłościowy w swojej klasie
 • Idealny przy produkcji prądu na własny użytek jak i do odsprzedaży nadwyżek energii
Systemy montażowe do instalacji modułów PV na dachach
Oferowane systemy mocowań przeznaczone są dla powierzchni dachów płaskich i dachów skośnych, jako pełna seria podwójnych profili z szczelinami umożliwiającymi utrzymanie konstrukcji. Do każdego montażu dobierana jest indywidualnie najbardziej ekonomiczna wersja systemu. Dostępna jest również szeroka gama elementów mocujących.

Każda powierzchnia musi być przeanalizowana za pomocą poszczególnych parametrów (wysokość dachu, obciążenie wiatrem ECPD, obciążenia śniegiem) w celu doboru ekonomicznych profili i najbardziej odpowiednich połączeń podbudowy wraz z określeniem kierunków zasilania w punktach zastosowania obciążenia dla połączenia konstrukcji. Pomaga to dobrać optymalne przeniesienie obciążenia nawet przy dużych odległościach.
Doświadczenie
We FreeVolt™ Sp. z o.o. wierzymy, że jakość świadczonych usług zależy od ludzi. Dlatego też proces rekrutacji potencjalnych pracowników prowadzony jest z należytą starannością. Dysponujemy w pełni wykwalifikowaną kadrą, która z zaangażowaniem i w pełni profesjonalnie realizuje powierzone zadania. Ze względu na dużą dynamikę sektora OZE pracownicy systematycznie uczestniczą w szkoleniach branżowych, odbywających się w kraju oraz poza jego granicami. Wielokrotnie otrzymywaliśmy prestiżowe nagrody. Każda z nich stanowi następstwo pracy całego zespołu, to także docenienie innowacyjności stosowanych przez nas rozwiązań. Instytut Energetyki Odnawialnej – renomowana jednostka badająca krajowy rynek OZE – wydała firmie certyfikat zaświadczający, że w 2012 i 2013 roku, firma była liderem rynku fotowoltaicznego. W 2014 roku FreeVolt™ nadal jest w czołówce firm na rynku.
finansowanie
FreeVolt Sp. z o.o. oferuje sprzedaż elektrowni fotowoltaicznych w systemie ratalnym. Pomagamy w wyborze kredytu i podpisaniu umowy z bankiem oferującym najlepsze rozwiązania dla Odnawialnych Źródeł Energii. Jednym z najnowszych rozwiązań jest również leasing. Pozwala on na zaangażowanie niewielkiego wkładu kapitału własnego.
Mapa realizacji
Case study
Lokalizacja
Algund, Włochy
Moc
917kW
Termin realizacji
Jesień 2008
Tyrol, północny region Włoch w pobliżu granicy z Niemcami, jest znany z 3 rzeczy: jabłek, wina i turystów. To właśnie tam moduły fotowoltaiczne naszej technologii został y zamontowane na dachu wielkiej spółdzielni owoców.
Prawie 1MW instalacja nadachowa zapewnia budynkowi czystą energię dla chłodni, magazynu i centrum dystrybucyjnemu.
Lokalizacja
Mexico City, Meksyk
Moc
56kW
Termin realizacji
Październik 2008
Zaopatrzenie w energię w Meksyku może być zarówno niełatwe jak i drogie. Z tego powodu międzynarodowy gigant branży kosmetycznej, potrzebował alternatywnego, niezależnego źródła energii dla ładowania wózków widłowych w ich magazynie w Mexico City. Ze względu na zwiększoną wydajność i jakość wykonania do tego zadania zostały wybrane moduły fotowoltaiczne naszej technologii.
Po ukończeniu, projekt ten był największym w całym kraju. Rezultaty przekroczyły wszelkie oczekiwania i wykazały potencjał energii słonecznej jako opłacalne źródło energii dla Meksyku.
Lokalizacja
Portland, USA
Moc
860 kW
Termin realizacji
Listopad 2008
Portland Habilitation Center Northwest jest grupą skupioną na edukacji, treningu i rehabilitacji ludzi z niepełnosprawnością fizyczną i psychiczną. Jako organizacja non-profit, wszędzie poszukuje się oszczędności, takie zauważono w kosztach energii dzięki instalacji elektrowni fotowoltaicznej na nowym dachu o powierzchni 33.500m2.
W momencie zakończenia realizacji, jesienią 2008, projekt był największym systemem fotowoltaicznym zainstalowanym na Wybrzeżu Północno-Zachodnim w Stanach Zjednoczonych.
Lokalizacja
Ringgenbach, Niemcy
Moc
1.08 MW
Termin realizacji
Październik 2007
W Niemczech zainstalowano ponad 6200 modułów naszej technologii na byłym wysypisku śmieci w Ringgenbach. Instalacja obecnie zaopatruje w energię 300 domów w Sigmaringen i konsekwentnie produkuje 16% więcej energii, a niżeli przewidywano.
Darmowy prąd w 7 krokach
Jak stać się posiadaczem elektrowni słonecznej?
1. Bezpłatna konsultacja
2-6. Dokumentacja, projekty i montaż
7. własna elektrownia

Skorzystaj z naszej infolinii

801 002 104